Rousseff: Görevime geri dönmek için her dakika mücadele edeceğim

    20 Mayıs 2016
  • İleri
  • Geri
  • Büyüt
  • Küçült

Senatonun hakkında azil davası açılmasına karar vermesinin ardından görevden alınan Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, RT'ye verdiği röportajda, makamına geri dönmek için mücadele edeceğini söyledi.

Senatonun hakkında azil davası açılmasına karar vermesinin ardından görevden alınan Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff, RT'ye verdiği röportajda, makamına geri dönmek için mücadele edeceğini söyledi.

Görevden uzaklaştırılmasının ardından ilk özel röportajını Russia Today (RT) televizyonuna veren Rousseff, “Görevime geri dönmek için hayatımın her dakikası, her günü ve her anında mücadele edeceğim" dedi. Rousseff, Brezilya halkının çoğunluğunun da bu mücadelede kendisini destekleyeceğinden emin olduğunu belirtti.

 

'KENDİMİ EVE KAPATMAYACAĞIM'

"Kendimi evime kapatmayacağım. Karamsarlığa kapılmıyorum. Yalnızca devlet başkanlığı görevinde kalmak için değil ülkemin demokratik hakları için de mücadele ediyorum" diyen Rousseff, "Brezilya'nın birçok kentini ziyaret etmek, halkla konuşmak istiyorum. Bu, benim ülkeme ve belki de tüm dünyaya Brezilya'da olup bitenin bir darbe olduğunu ve onunla nasıl mücadele etmeyi planladığımızı anlatmamı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

'GEÇİCİ HÜKÜMETİN BREZİLYALI OLİGARKLARLA İLİŞKİSİ VAR'

Kendine ve hükümetine yönelik yasal işlemleri 'şantaj' olarak nitelendirdiğini söyleyen Rousseff, neoliberal politikaların hakim olduğunu söylediği geçici hükümetin Brezilyalı oligarklarla ilişkileri olduğuna da vurgu yaptı.

​'BASININ GEÇİCİ HÜKÜMETE GÖSTERDİĞİ HOŞGÖRÜ ŞAŞIRTICI'

Rousseff, basının geçici hükümete yönelik tavrının da 'şaşırtıcı' olduğunu söyledi: "Brezilya basını bana, benim hükümetime ve müttefiklerimize karşı bir hayli eleştireldir. Ama geçici hükümeti destekliyor gibi görünüyorlar. Basının geçici hükümetin faaliyetlerine hoşgörüyle yaklaşması ve bir hayli tuhaf olaylara ve tutarsızlıklara rağmen onu eleştirmemesi çok şaşırtıcı.

Etiket : Rousseff: Görevime, geri, dönmek, için, her, dakika, mücadele, edeceğim

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ