Polisi cadde ortasında böyle öldürdüler!

    23 Ocak 2014
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Honduras'ın Tegucigalpa kentinde, trafiğin en yoğun olduğu yerde, polis memurunu vurdular

CURITIBA - 31.08.2013
Orta Amerika ülkesi Honduras’ta bir trafik polisi, durduğu şüpheli şahısların silahlı saldırısı sonucu öldürüldü. Yaşananlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. 
 
Olay, 7 Ağustos’ta başkent Tegucigalpa’da, trafiğin en yoğun olduğu merkez bulvarı üzerinde meydana geldi. İlk kez dün ortaya çıkan görüntülerde, üzerinde iki kişi bulunan bir motosikletin kırmızı ışıkta durduğu görülüyor. Honduras’ta 15 Haziran 2012’den bu yana bazı motosiklet modellerinde iki kişinin seyahat etmesi yasak. 
 
Yasağı uygulamak isteyen polis memuru Joaquin Santos Arita (40), motosikletin yanına gelerek şahıslardan belgelerini göstermelerini istiyor. Arita, iki şüpheliyi de araçtan indiriyor. Ancak tam bu sırada şahıslardan birisi silahını çıkarıp polise ateş ediyor ve arbede yaşanıyor. Trafikteki diğer insanların şaşkın bakışları arasında yere düşen yaralı polis memuru, diğer şüpheli şahıs tarafından kafasından vurularak öldürülüyor. 
 
Polis yetkilileri, hızla olay yerinden kaçan iki saldırganın dakikalar sonra yakalandığını, şahıslardan birisinin ağır yaralı olarak ele geçirildiğini ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini açıkladı. Diğer zanlı ise gözaltına alındı.

Etiket : Honduras, polis, vurulma, motosiklet

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ