Pele: Brezilya 2014 en iyisi olacak

    07 Kasım 2013
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Pele Brezilya'nın Dünya Kupası tarihinin en iyisi olacağını söyledi

SAO PAULO - 03.08.2011
Brezilyalı efsanevi futbolcu Pele, 2014 yılında ülkesinde düzenlenecek FIFA Dünya Kupasına yönelik endişeleri gidermek için harekete geçti. Bir süre önce Brezilya hükumeti tarafından Dünya Kupası'nın fahri elçisi ilan edilen Pele, 2014’ün şuana kadar düzenlenen en iyi dünya kupası organizasyonu olacağını ifade etti.
 
Ulaşımla ilgili düzenlemeler ve stadyum inşaatlarında geç kalındığına yönelik eleştirilere cevap veren eski futbolcu, ülkesinin 3 yıl içinde kupaya hazır hale geleceğini belirtti.
 
Efsanevi futbolcu, yaptığı açıklamada “Evet, bazı problemlerimiz oldu. Bunları herkes biliyor. Ben de başlangıçta biraz endişelendim çünkü yıllardır Dünya Kupası ve Olimpiyatları almaya çalışıyoruz. Sonunda ikisini birden aldık." dedi. 
 
Organizasyonların yönetimiyle ilgili Brezilya olarak biraz problem yaşadıklarını; ancak sorunun yalnızca Sao Paulo eyaletinde olduğunu belirten Pele, "Halen bir stadyum kararlaştırılamadı ancak Brezilya’nın geri kalanı çoktan hazır." ifadelerini kullandı. 
 
Geçen hafta Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff ile görüştüğünü ve Rousseff'in organizasyonun problemsiz olması için her şeyin yapılacağını taahhüt ettiğini aktaran efsanevi futbolcu, "2014’ün en iyi Dünya Kupası olacağına dair hiçbir şüphem yok.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiket : pele, brezilya, dünya kupası

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ