Paraguaylı terziden yolsuzluğa karşı cepsiz takım elbise

    05 Kasım 2014
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Paraguaylı ünlü terzi Roberto Espinola'nın ülkedeki yolsuzlukların önüne geçmek için, cepsiz takım elbise yaparak bir çok alanda dikkatleri üzerine çekti.

Paraguaylı ünlü bir terzi, ülkedeki siyasi yolsuzluklardan ilham alarak politikacılara hitap eden cepsiz bir takım elbise modeli üretti. Bir milletvekilinin evindeki temizlikçiyi mecliste işe aldırmasının ardından halkın tepkisine kendi yöntemiyle destek veren Paraguaylı terzi, ‘modaya dürüstlük getirdik’ sloganıyla yeni takım elbise koleksiyonunu satışa sundu.

Ülkenin önde gelen modacılarından olan Roberto Espinola’nın Grandes Sastrerias adlı giyim markası üzerinden başlattığı kampanya medyanın ve siyasi çevrelerin ilgisini çekmeyi başardı. ‘Dürüst adamlar için ideal elbise’ etiketini taşıyan takım elbiseler piyasaya sürülmesinin ardından yoğun ilgi gördü.

Ünlü modacı, 'Ibanez' serisi adı verilen yeni modelin isminin yolsuzluk yaptığı ileri sürülen milletvekilinin soyadına ithafen verildiğini ve bu şekilde akıllarda yer ettiğini ifade ediyor. Ülkedeki politikacıların çoğunun kendi mağazalarından giyindiğini ifade eden Paraguaylı terzi, artık yolsuzluk yapan politikacıların dükkanlarına uğramayacağını söylüyor.

Ürünün tanıtımı için bilboardlara ve sosyal medyaya reklam verdiklerini söyleyen terzi, bu şekilde yolsuzluğa karşı doğrudan bir mesaj vermeyi hedeflediklerini ifade etti.

Etiket : Paraguay, terzi, takım elbise, yolsuzluk

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ