Hyundai, Brezilya’da tren fabrikası açıyor

    23 Kasım 2014
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Hyundai Rotem şirketi, dünyadaki en büyük ikinci büyük tren fabrikasını 40 milyon dolar yatırım ile Brezilya'da açmaya karar verdi.

Güney Koreli otomobil devi Hyundai, Brezilya’da ilk tren fabrikasını açmaya hazırlanıyor. Hyundai Rotem, Sao Paulo eyaletinin Araraquara şehrine 40 milyon dolarlık fabrika açmayı planladığını açıkladı. Projeyle Hyundai Rotem, dünyadaki en büyük ikinci tesisini Brezilya’da üretime geçirecek.

Hyundai Rotem'in küresel başkanı Kyuhwan Han ile ​Sao Paulo'da bir etkinlikte buluşan Brezilyalı yetkililer, ülkenin en büyük tren fabrikasını açacaklarını duyurdu. Hyundai Rotem, ülkenin belirli yerlerini gezip olanakları göz önünde bulundurduktan sonra, Sao Paulo'nun 270 km uzağında bulunan en gelişmiş fabrika şehirlerinden Araraquara'yı tercih ettiğini bildirdi.

Hyundai, ​Brezilya demiryolu ve metro sektörünün büyüme beklentilerinin çok yüksek olduğunu ve dünyaca ünlü HP, Nestle, Lupo'nun fabrikalarının Araraquara'da olması sebebiyle bu şehri tercih ettiğini belirtti. 2016 yılında faaliyete geçmesi beklenen tesiste, 300 kişilik istihdam sağlanacak. Üretim ve montajın yüzde 60’ının Brezilya’da yapılmasını öngeren şirket, gelecek yıllarda kontrolün tamamiyle Brezilya’nın elinde olacağı teminatını verdi.

​Sao Paulo metrosunun ehemmiyetli bağlantılarından olan "Sarı hattı", Koreli şirket yürütüyor. Ülkenin önemli bölgelerinde metro ve tren hatlarının olduğunu belirten Hyundai Rotem, açılması planlanan fabrika ile yatırımların yarım milyar dolara ulaşacağını açıkladı.

​Dünyanın birçok ülkesinde stratejik metro ve tren hatlarının üretim ve montajını yapan Hyundai Rotem, Ankara, İstanbul ve Adana metrolarının bir kısmının üretiminin ardından, son olarak Marmaray’ın tüp geçitlerini inşa etmişti.

Etiket : Hyundai, tren, Brezilya, fabrika

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ