Dunga, Brezilya’nın prestijini yeniden kazanmak için çalışacak

    14 Ağustos 2014
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Evsahipliğini kendi yaptığı 2014 Dünya Kupası yarı finalinde Almanya'ya karşı hezimet yaşayan Brezilya'nın yeni teknik direktörü, prestiji yeniden kazanacaklarını söyledi.

FIFA Dünya Kupası’nda alınan tarihi hezimet sonrası Brezilya Milli takımının başına getirilen eski teknik direktör Carlos Dunga, bugün oyuncularla ilk kez bir araya gelecek. Eylül ayında Kolombiya, Ekvator ve ABD karşısında oynanacak dostluk maçları öncesi takımın iskeletini oluşturacak Dunga, görev döneminde takımın prestijini yeniden inşa etmeyi hedefliyor.

Oluşturacağı takım hakkında şuana kadar ayrıntılı bilgi vermekten kaçınan tecrübeli hocanın Dünya Kupası'na katılan oyuncuların yanı sıra milli takımdan uzak kalan Paulo Henrique Ganso, Alexandre Pato ve Napoli takımı kalecisi Rafael’i çağıracağı konuşuluyor.

Şuana kadar yaptığı açıklamalarda takıma oyuncu seçme konusundaki prensiplerini 'etik oyun, takıma bağlılık, sadakat ve çok çalışmak' olarak ifşa eden Dunga’nın geçmiş tecrübesinden yola çıkarak benzer bir takım oluşturacağı iddia ediliyor.

Yeni takımda bireysel oyundan çok kollektif oyuna önem vereceğini belirten Brezilyalı hoca, ilk hedeflerinin milli takımı 21 yaş altı oyuncuların katılabildiği 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına sokabilmek olduğunu belirtti. Yeni kaptanın Rio Oyunlarına yönelik açıklamasını değerlendiren spor yazarları, Dunga’nın bu yolla milli takımı güçlendirmek için genç futbolculardan yararlanacağı ve Dünya Kupası'nda kaybedilen prestijin yeniden kazanılmasına yönelik çalışmalar yapacağı ifade ediliyor.

Etiket : Brezilya, Dünya Kupası, Dunga

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ