Brezilya’da kaybolan helikopter iki gün sonra bulundu

    08 Kasım 2013
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Sao Paulo'lu işadamı ve yakınları iki gün sonra ölü olarak bulundu

SAO PAULO - 02.09.2011
 
Brezilya’da bir işadamıyla iki yakınını taşırken kaybolan helikopter, iki gün süren aramalar sonucu ormanlık alanda bulundu. 
 
Rio de Janeiro kentine gitmek üzere Sao Paulo eyaleti yakınlarından havalandıktan bir süre sonra sinyal alınamayan helikopterdeki üç kişinin de yanarak öldüğü tahmin ediliyor. 
 
Sık ağaçlarla kaplı ormanlık bir alanda radardan çıkan helikoptere ulaşmak için sivil savunma ekipleri seferber oldu. Helikopterin enkazına ilk ulaşan, bölgeye yakın yerleşim yerinde yaşayan bir ormancı oldu. Brezilya Hava Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, helikopterle son irtibatın kalkıştan iki saat sonra gerçekleştiği bildirildi. Aynı zamanda ünlü bir manken olan 44 yaşındaki Robinson ve yanındaki evli çiftin cesetleri otopsi için Sao Paulo’ya getirildi. 
 
Brezilya, dünyada helikopterlerin ulaşım aracı olarak en çok tercih edildiği ülke olarak biliniyor. Sao Paulo eyaleti, New York’ta bulunan helikopter pisti sayısının yetmiş katı fazlasına sahip. Ayrıca, kayıtlı bulunan 1500’e yakın helikopter sayısıyla ABD’den sonra ilk sırada yer alıyor. İstatistiklere göre, Brezilya’da her üç dakikada bir helikopter iniş ya da kalkış yapıyor.

Etiket : brezilya, helikopter, işadamı

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ