Brezilya, Suriye’de kimyasal silah kullanımını dikkatle takip ediyor

    23 Ocak 2014
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Brezilya'nın Türkiye büyükelçisi, hükumetin Suriye'de kullanılan kimyasal silah kullanımı dikkatle takip ettiğini açıkladı

Brezilya, Suriye’de kimyasal silah kullanımını dikkatle takip ediyor
 
SAO PAULO - 22.08.2013
Brezilya’nın Türkiye Büyükelçisi ve Ortadoğu Temsilcisi Cesario Melantonio Neto, Suriye’de sivillere yönelik kimyasal silah kullanımına ilişkin bir açıklama yaptı. Brezilya’nın konuyu dikkatle takip ettiğini söyleyen Neto, BM’nin yayınlayacağı raporun kendileri için önem taşıdığını belirtti.
 
Brezilya devlet ajansına açıklama yapan Neto, “Suriye konusunda en büyük problemlerden birinin bölgede yaşanan olaylardan sağlıklı haber alamamak olduğunu” ve “henüz kendilerine konuyla ilişkin doğrulanmış bir haber gelmediğini” söyledi. Neto, bu sebeple yeterli bir analiz yapacak kadar beklemek ve karar vermek için aceleci olmamak gerektiğini belirtti. 
 
Son olarak ortada, henüz Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından yapılan açıklama dışında net bir bilgi olmadığını belirten Neto, bölgede BM’ye bağlı uzmanların konuyu araştırdıklarını ve yayınlanacak raporun dikkate alınması gerektiğini belirtti. 
 
Brezilya hükümeti, hâlihazırda Suriye’yi, Beyrut’a özel görevle gönderdiği Bruno Carrilho isimli diplomatın Dışişleri Bakanlığına günlük gönderdiği haberler vasıtasıyla takip ediyor.

Etiket : Brezilya, Suriye, kimyasal, silah

İlgili Haberler

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ