Aurelio, Brezilya'daki Türklerle bayramlaştı

    26 Eylül 2015
  • İleri
  • Geri
  • AddThis Social Bookmark Button
  • Büyüt
  • Küçült

Milli takımla birlikte Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de forma giyen ünlü futbolcu Mehmet Aurelio, Kurban Bayramı vesilesiyle Rio de Janeiro’da yaşayan Türklerle bir araya geldi.

Basın aracılığıyla herkesin bayramını kutlayan Aurelio, kendisini tanıyan dostlarıyla uzun süre sohbet etti. 

Rio de Janeiro’da faaliyet gösteren Türkiye Brezilya Kültür Merkezi’nin organize ettiği akşam yemeğine katılan Aurelio, Türkiye’den gelen misafirlerle de sarılıp bayramlaştı. Aurelio’yu karşılarında görünce şaşıran ve yoğun ilgi gösteren davetliler, ünlü futbolcuyla selfie çektirmek için yarıştı. 

Oturduğu masada arkadaşlarıyla Türkçe sohbet eden ve kendisine ikram edilen çaydan içip baklavadan yiyen Aurelio, Türkiye’yi çok özlediğini söyledi. Cihan’a verdiği röportajda kariyerinden bahseden Aurelio, Türkiye’de yardımcı antrenör olarak çalışmak istediğini ve federasyondan bu yönde bir beklentisi olduğunu belirtti. 

Türkiye’deki futbol kulüplerinin başarısına dair konuşan Aurelio, yeni transferleri nazara vererek bu yılki favori takımının Fenerbahçe olduğunu söyledi. 

Türkçe'sine yapılan övgüler karşısında "Kaç sene oldu tabi Türkiye’de oynadık. Biraz öğrendik ama her şeyi bilmiyorum"’ diyen Aurelio, öğrenme işini bırakmadığını ve halen Türkçe çalıştığını söyledi. Kendisi ile pratik yapan Aykut isimli hocasını salonda bulunan davetlilere tanıtan Aurelio, "Aykut, Rio’da yaşarken benim hocamdı. Ama şimdi Sao Paulo’ya taşınınca beni unuttu" diyerek öğretmenine takıldı.

Etiket : Mehmet Aurelio, Kurban Bayramı

İlgili Haberler

İlgili haber bulunamadı...

GÜNCEL

REKLAM

Blog ve Köşe Yazıları

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA

RÖPORTAJ